Leštěné betonové povrchy

 

 

Systém leštěných podlah je úpravou betonových povrchů na bázi teraca odbrušováním měkkých podílů vrchní vrstvy diamantovou technikou od hrubší zrnitosti kotoučů, přes jemnější diamantové, polymer-diamantové až po zaleštění jemnými polymerními kotouči pro dokonalé vyhlazení povrchu. Pracovní postup většinou zahrnuje pět až osm kroků v   závislosti na provoz a výsledný zhled podlahy.

V systému je také zahrnuto napuštění vytvrzující a uzavírací penetrací materiálu Consolideck LS/SC, který chemicky reaguje s betonem a stává se jeho neoddělitelnou součástí. Vyzráním prostředku dosáhneme unikátní vlastnosti jako je zvýšená otěruvzdornost, snížená nasákavost a vysoká mechanická odolnost.

V případě požadavku na barevný vzhled je prováděna pigmentace prostředky Gem Tone Stain nebo Color-Hard založeny na rozpouštědlové nebo vodní bázi. Takto lze velké plochy opticky rozdělit na dílčí segmenty nebo podlahu opatřit logem.

Na závěr procesu se podlaha upravuje na základě specifikace investora nebo uživatele pro odolnost proti vzniku skvrn od vodných roztoků, posypových solí a úkapů provozních náplní vozidel nebo požadavku na ultravysoký lesk. 

Podlahy jsou vhodné do exteriérů a interiérů jako např. výrobních hal, skladů, garáží, administrativních budov, kanceláří, restaurací, fitcenter apod. 

 


 

 

 

image801.jpg (230609 bytes)
image808.jpg (67329 bytes)
Zpět